Artykuły

Ceny gruntów budowlanych nadal wysokie

  • Autor: Tomasz Piszczek - ESKA Tarnów
  • Data: 2010-02-24
  • Liczba odsłon: 17315

Ceny gruntów budowlanych nadal wysokie

9, 10 tysięcy złotych za ar w Tarnowie i od 4 do 6 tysięcy za ar poza miastem.

Ceny gruntów budowlanych w mieście i regionie nadal pozostają dość wysokie. Mimo informacji analityków rynku nieruchomości o taniejących działkach pod zabudowę na terenie kraju, w Tarnowie trudno zaobserwować taką tendencję.

A które tereny w mieście Leliwitów cieszą się największym wzięciem?

- Liczba wolnych gruntów kurczy się w szybkim tempie, ale najpopularniejsze wciąż pozostaje tzw. Osiedle Nauczycielskie - mówi dyrektor Konsorcjum Nieruchomości Konsulting w Tarnowie BSM..

Nie brakuje też chętnych na zakup gruntów w okolicach Alei Tarnowskich. Z kolei nienasycony popyt od dłuższego czasu obowiązuje na grunty rolne.

- Inwestowanie w ziemię od lat cieszy się dużą popularnością w Polsce - przyznaje BSM.. - Jest to bowiem pewniejsza i bardziej zyskowna forma lokowania pieniędzy niż np. w banku - dodaje.

Tu jak świeże bułeczki znikają działki z dostępem do drogi, uzbrojeniem i zabudowanym sąsiedztwem. Te czynniki sprawiają bowiem, że w przyszłości takie grunty będzie można przekwalifikować na budowlane i tym samym znacznie podnieść ich wartość. Jest to tym bardziej opłacalne, że hektar gruntu rolnego w Małopolsce kosztuje obecnie około 10 tysięcy złotych. Po zainwestowaniu w działkę 20 do 30 tysięcy złotych, za kilka lat można zyskać kilka razy więcej.

Tomasz Piszczek - ESKA Tarnów.