Artykuły

Kredyt na 100 %

  • Autor: BSM
  • Data: 2009-09-25
  • Liczba odsłon: 16405

Kredyt  na 100 %

 

Zbywcy nieruchomości  lokalowych niejednokrotnie okazują zniecierpliwienie , jeśli ich mieszkanie jest w ofercie biura  nieruchomości kilka miesięcy i nie może znaleźć  nabywcy .

Stan taki  widoczny jest zarówno na pierwotnym jak i wtórnym rynku mieszkaniowym.

Pośrednicy i agenci KNC Nieruchomości twierdzą że  czas sprzedaży mieszkania wydłużył się nawet do 1 roku i zgodnie przyznają że za taki stan rzeczy odpowiadają ograniczenia w udzielaniu kredytów hipotecznych.

  Dlatego też z nadzieją patrzą na „ odmrożenie” kredytów  i deklarowane przez  banki zmiany.  

Od początku tego tygodnia  bank Millennium ponownie wprowadził do oferty  kredyt hipoteczny , którym można sfinansować  zakup całej nieruchomości
– czyli nie wymaga tzw. wkładu własnego .

Kredytobiorca zobowiązany jest co prawda  do wykupienia ubezpieczenia od utraty pracy ( w przypadku kredytów przekraczających  80 % wartości nieruchomości) ale sam fakt wprowadzenie tego produktu cieszy i zapewne znacznie poprawi sytuację na rynku nieruchomości .

Ważna dla wszystkich jest zapewne informacja pracowników banku Millennium , mówiąca o stanie kredytów  nie spłacanych.  Mimo ogłaszanego wszędzie kryzysu i niepokoju kredytobiorców i  samych banków , okazało się  że na koniec czerwca  zaledwie 19 %  udzielonych kredytów  miało zaległości  w spłacie powyżej  90 dni.

Jak zatem widać  nie najgorzej jest  ze stanem portfela Polaków  ,   na co  banki zwróciły uwagę  i w efekcie   zmieniają swoją politykę kredytową .

Na pewno nie trzeba będzie długo czekać na reakcję  ze strony innych banków , które będą chciały skusić klientów  swoimi kredytami.

PKO BP, Kredyt Bank, Polbank, Multi Bank już  teraz mówią że chętnie udzielą pożyczek ale wymagają korzystania z ich innych  produktów  typu : karta kredytowa, dodatkowe ubezpieczenia  czy rachunek   oszczędnościowy .

Deklaracje banków  cieszą  klientów , chcących  sfinansować  poprzez kredyt  zakup wymarzonego mieszkania , ale  na pewno nie oznaczają  powrotu  złotych  czasów   kredytów hipotecznych bo na to trzeba będzie jeszcze długo poczekać .

 

Autor : BSM. – dyrektor KNC Nieruchomości w Tarnowie  .

 

Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części  dokumentu z podanym źródłem informacji

„ Dane pochodzą z serwisu „  www .wsn .pl ‘’.