Artykuły

Marzenia o własnym domu a rzeczywistość

  • Autor: BSM
  • Data: 2009-07-16
  • Liczba odsłon: 16888

Marzenia o własnym domu a rzeczywistość

 

              Nasze marzenia z upływem czasu zmieniają się, ale są i takie które towarzyszą nam niezmiennie przez całe życie. Marzymy więc o podróżach, wielkiej fortunie ale najczęściej o własnych czterech kątach, gdzie spokojnie dożyjemy starości. Dom to nasze własne miejsce, które zapewni spokój i bezpieczeństwo, jest dla nas synonimem rodzinnego szczęścia i powodzenia.

Szukając więc domu dla siebie, najczęściej zainteresowani jesteśmy współczesnym budownictwem jednorodzinnym. Domem niewielkim do 150 m2, chętnie z poddaszem użytkowym, koniecznie z kominkiem oraz gustownym, nowoczesnym wykończeniem. Rynek tarnowski obfituje obecnie w tego typu inwestycję a budową zajmują się zarówno deweloperzy z wieloletnią praktyką i ugruntowaną pozycją na rynku, jak również drobni inwestorzy 
- posiadający ogólną wiedzę o sztuce budowlanej.

 

Za ile zatem spełnimy swoje marzenia?

Co oferują nam w tym zakresie tarnowskie biura nieruchomości?

W podtarnowskich Koszycach Wielkich powstaje "Osiedle Malwy„ stanowiący kompleks 19 budynków w zabudowie szeregowej, energooszczędnych, z dużymi tarasami, zróżnicowany pod względem powierzchni  i  wyglądu. Ceny budynków przeznaczonych do wykończenia uzależnione są od powierzchni i tak np. za dom o powierzchni 148 m2
- zapłacimy 462 000 zł.

Podobna cena proponowana jest za położony w miejscowości Radlna, budynek wolnostojący, parterowy z poddaszem i garażem o powierzchni użytkowej 180 m2, który oferowany jest w stanie wykończeniowym i położony na 10 arowej działce. Tutaj inwestor żąda 460 000 zł.

Wkrótce w Koszycach Małych firma „AWIM„ rozpocznie inwestycję polegającą na budowie 4 nowoczesnych domów wolnostojących, opartych na projekcie pracowni projektowej „Archon” - „Dom w Ananasach”. Te około 140 m 2 budynki, położone na 7 arowych działkach, oddane będą w stanie deweloperskim za 450 000 zł.

Podobną inwestycję znajdziemy również w Tarnowie/ Krzyżu, gdzie firma „Lago” realizuje budowę domów w zabudowie szeregowej o nowoczesnej architekturze i powierzchni 129 m2. Tutaj podobnie jak inni deweloperzy firma oddaje budynki przeznaczone do wykończenia i proponuje od 360 000 zł do 390 000 zł.

Jeden z tarnowskich inwestorów zrealizował już budowę w Tarnowie/Mościcie - budynku mieszkalnego  w zabudowie bliźniaczej, o powierzchni 150 m2, przeznaczonego do wykończenia, usytuowanego na działce o powierzchni 6 arów. Cena połowy bliźniaka proponowana jest w kwocie 395 000 zł.

Bardzo podobnych ofert znajdziemy w biurach nieruchomości wiele.

Wszystkie domy oddawane przez inwestorów wymagają indywidualnego wykończenia a ich ceny oscylują w granicach od 400 000 zł  do 450 000 zł.

Daje się zauważyć że w naszym krajobrazie na dobre zagościł wizerunek domu mieszkalnego jednorodzinnego o stylu dworku ziemiańskiego. Cechami charakterystycznymi takich obiektów jest dwuspadowy dach oraz obowiązkowo dwie kolumny podkreślające wejście do domu.

Co jest zapewne plusem to to, że inwestorzy - realizując swe budowy, dbają aby o nowoczesności domu świadczyła nie tylko architektura, ale również technologia i technika.

Analizując powyższe oferty stwierdzić trzeba, że ceny osiągnęły wysoki pułap i wiele osób nie stać na takie inwestycję. Mimo zmniejszonej aktywności rynku, inwestorzy raczej niechętnie obniżają ceny przez co chęć posiadania własnego domu może być wkrótce możliwa do osiągnięcia jedynie przez zamożniejszą część społeczeństwa.

 

Autor : BSM. – dyrektor KNC Nieruchomości w Tarnowie  .

  

 

Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym źródłem informacji: „Dane pochodzą z serwisu „www.wsn.pl‘’.