Artykuły

Jak sprzedać nieruchomość zadłużoną

  • Autor: Administrator Administrator
  • Data: 2013-08-29
  • Liczba odsłon: 16731

Jak sprzedać nieruchomość zadłużoną.

Pośrednicy i agenci biur nieruchomości sieci KNC GLOBAL REAL ESTATE, są często dla wielu zadłużonych klientów ostatnią deską ratunku. Jak mówią bieżący rok przyniósł im zwiększoną liczbę nieruchomości proponowanych do sprzedaży, zadłużonych czy już z prowadzoną egzekucją komorniczą.

Zakup takich nieruchomości jest często okazją, dla klientów, którzy decydując się na taki zakup, płacą mniej, ale za to narażają się na wielotygodniowe regulowanie zadłużeń obciążających nieruchomości. Często bojąc się takich transakcji rezygnują a przecież takie transakcje jak twierdzą pośrednicy KNC, są jak najbardziej bezpieczne i rzadko obarczone jakimś ryzykiem. Transakcje takie należy umiejętnie prowadzić i współpracować z wierzycielami, którzy zawsze zainteresowani są odzyskaniem pieniędzy. Jak mówi, Licencjonowany Pośrednik Nieruchomości KNC, Marcin Rzepka, specjalizujący się w tzw. transakcjach zadłużonych, - Transakcję takie wymagają wiedzy, umiejętności i znajomości prawa. Czyli tego, co posiada każdy dobry pośrednik. Wielokrotnie sprzedawałem nieruchomości, które były przedmiotem pierwszej lub drugiej licytacji i które sprzedawałem, uzyskując kwoty wyższe od kwoty licytacyjnej o trzydzieści, czterdzieści tysięcy. Dla moich klientów takie kwoty to prawdziwe fortuny. Błędem jest niestety dopuszczanie do takich sytuacji i nie reagowanie na bankowe wezwania do zapłaty czy wielomiesięczne nie płacenie czynszu. A przecież zawsze można wystąpić o rozłożenie zaległości na raty lub zawrzeć z bankiem umowę restrukturyzacyjną, obniżającą raty, co często stosuje np. bank PKO BP. Przed problemami, nie należy uciekać - dodaje.

Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl