Artykuły

Tarnów: Seminarium naukowe

  • Autor: miastoiludzie.pl
  • Data: 2013-05-02
  • Liczba odsłon: 16495

Tarnów: Seminarium naukowe "Rynek nieruchomości dla każdego"

W sobotę, 27 kwietnia, w auli  Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej odbyło się seminarium naukowe „Rynek nieruchomości dla każdego”. Było to pierwsze z cyklu trzech spotkań dotyczących tej tematyki. Udział w sobotniej konferencji wzięli teoretycy, czyli wykładowcy Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej, oraz praktycy związani z nieruchomościami – właściciele firm budowlanych oraz biur pośrednictwa nieruchomości.

- Rocznie w Polsce przeprowadza się około 600 tysięcy różnego rodzaju transakcji związanych z nieruchomościami. 9% z nich odbywa się w Małopolsce – powiedział w swoim wystąpieniu prof. dr hab. Leszek Kałkowski, kierownik Katedry Nieruchomości i Ubezpieczeń  MWSE w Tarnowie, jeden z prelegentów – Łączna, roczna wartość tych operacji zamyka się w średniej kwocie około 49 miliardów złotych. Z polskim rynkiem nieruchomości związanych jest około 240 tysięcy osób, które działają w tej branży – dodał.

Wśród pozostałych osób, które zaprezentowały swoje wystąpienia, znaleźli się m.in. dr Marzena Bac, adiunkt Katedry Nieruchomości i Ubezpieczeń MWSE, Rafał Stec, prezes KNC Global Real Estate, Janusz Komenda oraz Wacław Kaczmarek, właściciel firmy "WA-BUD". Oferta konferencji jest w głównej mierze skierowana do studentów MWSE wszystkich specjalności, którzy pragną poznać rynek nieruchomości z bardziej praktycznego punktu widzenia, ale także szerzej - do wszystkich zainteresowanych tego typu tematyką. Udział w seminarium dla studentów MWSE i gości bez licencji jest bezpłatny.

Seminarium zasługuje na szczególne zainteresowanie licencjonowanych zawodów obsługujących rynek nieruchomościami (pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców, rzeczoznawców majątkowych), którzy za udział w serii trzech seminariów mogą uzyskać łącznie sumę 24 godzin niezbędnych w zakresie doskonalenia kwalifikacji zawodowych w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (program zatwierdzony przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej). Koszt udziału w seminarium dla licencjonowanego pośrednika - 100 zł (w cyklu trzech seminariów - 300 zł).

Kolejne spotkania z cyklu „Rynek nieruchomości dla każdego” zaplanowano na październik i grudzień tego roku. Organizatorem seminarium jest Katedra Nieruchomości i Ubezpieczeń Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie oraz firma KNC Global Real Estate.

KNC Global Real Estate KNC Global Real Estate KNC Global Real Estate

Autor: Tomasz Kania, zdjęcia: Artur Gawle: miastoiludzie.pl
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.