Artykuły

Co z franczyzą KNC Global Real Estate?

  • Autor: KIM
  • Data: 2013-01-16
  • Liczba odsłon: 15980

Co z franczyzą KNC Global Real Estate?

KNC Global Real EstateRok 2011 przyniósł sieci KNC, bardzo dynamiczny rozwój. Nowe biura powstawały jak grzyby po deszczu i nikogo chyba nie dziwi, że apetyt na rok 2012 firma miała ogromny. Były duże oczekiwania, ambitne prognozy i chęć zdominowania franczyzowego rynku w sektorze branży nieruchomości. Rok 2012, przyniósł jednak dość dużą stagnację w branży pośrednictwa nieruchomości, co sprawiło, że sukces w branży nieruchomości, przestał być pewny i oczywisty. Stan ten miał przełożenie również we franszyzie, przez co w 2012 roku, powstało mniej nowych biur sieci KNC, niż oczekiwano. Liczba powstałych oddziałów KNC w 2012 roku, była również wynikiem, nowych zasad, jakie wprowadzone zostały przez właściciela sieci, Rafała Steca, a które dotyczyły wymagań, jakie stawiane były przez sieć, przyszłym Franczyzobiorcom.

W artykule, który ukazał się w Gazecie Prawnej, pod koniec grudnia 2012 roku, pt.: "Duzi pośrednicy nieruchomości idą w Polskę" Rafał Stec, opisując sytuację w 2012 roku, mówi: - Przede wszystkim pojawiły się kłopoty z finansowaniem biur na początkowym etapie działania w sieci. Efekt był taki, że rozwiązaliśmy kilka umów franczyzowych. Teraz chcemy budować sieć na bazie jakości, a nie ilości.

W 2012 roku powstało 6 nowych biur sieci KNC. Przy liczbie 20 biur z roku 2011, zdawałoby się niewiele. Jest to jednak wynik przemyślanej strategii właściciela sieci, Rafała Steca, który mówi, że wymagania firmy wobec partnerów w ubiegłych latach okazały się za niskie i nie wszyscy poradzili sobie z prowadzeniem biur. W 2012 roku poprzeczka została podniesiona. Przyszli Franczyzobiorcy sieci, KNC, musieli udokumentować posiadanie środków własnych na poziomie około 40 tysięcy złotych i przejść bardzo ścisłą weryfikację. Nie wszystkim się to udało, ale ci, którzy przeszli przez sito KNC funkcjonują bez żadnych problemów i prowadzą wzorcowe biura sieci.

Zasady z 2012 roku, obowiązują również w roku bieżącym a KNC planuje rozbudowę sieci franczyzowej o 10–15 placówek.

Autor: KIM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.