Artykuły

Szukamy agentów do biur własnych sieci KNC!

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-08-10
  • Liczba odsłon: 17987

Szukamy agentów do biur własnych sieci KNC!

KNC Global Real EstateObok szkoleń wewnętrznych obejmujących swym zakresem pracowników sieci KNC, którzy cały czas pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności, Branżowy Ośrodek Szkoleniowy, działający przy KNC organizuje szkolenia dla przyszłych agentów nieruchomości tej sieci. W chwili obecnej trwa intensywna rekrutacja agentów, którzy pracować mają w biurach własnych sieci. Odpowiedzialna za działanie BOSU, dyrektor Beata Tubek rekrutację przeprowadza przy współuczestnictwie lokalnych urzędów pracy, które zawsze chętnie udzielają jej wsparcia, pomocy merytorycznej, formalnej i praktycznej. Beata Tubek - przyszły prawnik, doskonale odnajduję się w gąszczu przepisów i urzędowych formalności a jej ogromne zaangażowanie przekłada się na wyniki. Spod jej ręki, co miesiąc wychodzi kilkunastu nowych agentów nieruchomości, którzy pracują w biurach sieci KNC.

- Odpowiada Pani za działanie Branżowego Ośrodka Szkoleniowego działającego przy KNC. Czym dokładnie zajmuję się BOS?

- BOS- Branżowy Ośrodek Szkoleniowy powołany został w dniu 1 marca 2009r., Jego celem jest przygotowanie i organizacja zarówno szkoleń jak i praktyk głównie dla pośredników, rzeczoznawców, zarządców, organizacji zawodowy a także dla osób chcących rozpocząć swoją karierę zawodową w branży nieruchomości. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców i trenerów z całego kraju w różnych formach szkoleń, otwartych i zamkniętych oraz warsztatów. Szkolenia te skierowane są zarówno do pracowników biur nieruchomości jak i ich właścicieli a ich celem jest podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co stanowi doskonałe podstawy do osiągnięcia sukcesu zawodowego. BOS dodatkowo zajmuje się opracowywaniem analiz i badaniem rynku nieruchomości. BOS – uczy, doradza i podpowiada!

- BOS poszukuje agentów nieruchomości do biur KNC. Czym zajmują się agenci i jakie sieć ma w stosunku do nich wymagania?

- Organizowane przez BOS comiesięczne szkolenia, dotyczące aspektów pracy w charakterze agentów nieruchomości, gromadzą chętnych niemalże z całej Polski. Szkolenia te organizowane są w niewielkich grupach, co pozwala na indywidualną pracę z uczestnikami szkolenia i przygotowują zainteresowanych do pracy w naszych biurach zarówno własnych jak i franczyzowych.
Nasi agenci zajmują się przede wszystkim pozyskiwaniem nieruchomości i klientów, wyszukiwaniem informacji o ofertach sprzedaży czy wynajmu, podpisują stosowne umowy, uczestniczą w całym procesie promocji i reklamy oferty, we wszystkich działaniach zmierzających do sprzedaży nieruchomości , ich prezentacji oraz we wszystkich czynnościach prowadzących do przygotowania umowy sprzedaży. Nasze wymagania wobec początkującego agenta, poza posiadaniem odpowiednich cech charakteru, nie są duże. Własny samochód, prawa jazdy, wykształcenie, co najmniej średnie – zasadniczo wystarczy, aby spróbować swoich sił jako agent nieruchomości. Ponadto wymagamy, aby agent cały czas doskonalił swój warsztat, poszerzał wiedzę, był dyspozycyjny i posiadał umiejętność negocjacji. Ważnym elementem jest również łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność pracy pod presją, systematyczność, samodzielność, dobra organizacja pracy. Agent posiadając i wykorzystując wszystkie te elementy ma ogromne szanse na to, aby osiągnąć w KNC znaczący sukces.

- W tej chwili trwa nabór do biur własnych sieci. Ilu agentów szukacie i w jakich miastach prowadzona jest rekrutacja?

- Zgadza się, jesteśmy już po rozmowach rekrutacyjnych do oddziałów własnych położonych w Rzeszowie, Nowym Sączu, Bochni, Krośnie i Tarnowie, które zakończą się szkoleniem organizowanym w przyszłym tygodniu.
Ale to nie koniec naszych poczynań gdyż w najbliższym czasie ruszamy z rekrutacją w naszych placówkach franczyzowych, (Tuchów, Białystok, Szczecin) gdzie jeszcze w tym miesiącu przy współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy odbędzie się spotkanie rekrutacyjne z osobami ubiegającymi się o prace w naszych placówkach, co oczywiście zakończy się szkoleniem naszych przyszłych agentów. Codziennie otrzymuję setki aplikacji, jednak nie ze wszystkimi się kontaktuję, gdyż część z kandydatów nie spełnia po prostu naszych wymagań.

Autor: BSM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.