Artykuły

Franczyza sieci KNC Global Real Estate nadal kusi franczyzobiorców!

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-08-10
  • Liczba odsłon: 17587

Franczyza sieci KNC Global Real Estate nadal kusi franczyzobiorców!

KNC Global Real EstateSieć franczyzowa biur nieruchomości KNC nie zwalnia tempa i nadal pozyskuje nowych Franczyzobiorców . Szczecin, Gdynia i Tuchów – to nowe punkty na franczyzowej mapie KNC a już we wrześniu pojawią się kolejne, bo dyrektor ds. ekspansji i rozwoju sieci franczyzowej, Beata Jeż, negocjuje kolejne umowy. Oferta franczyzowa sieci ulega zmianą, pojawiają się w stosunku do Franczyzobiorców, nowe wymagania, - co jak twierdzi Beata Jeż, ma zabezpieczyć Franczyzobiorców i pomóc im w póżniejszym prowadzeniu biura.

- Ostatni kwartał przyniósł sieci KNC nowe umowy franczyzowej. Gdzie powstaną nowe biura sieci?

- W ostatnim kwartale do naszej sieci dołączyły trzy nowe biura, które organizują się Szczecinie, Gdyni oraz w Tuchowie. Franczyzobiorcy z Tuchowa i Szczecina przeszli już odpowiednie szkolenia oraz uczestniczyli w know-how w centrali firmy w Tarnowie. Przed nimi jeszcze wyposażenie biur, zorganizowanie stanowisk pracy i... mogą rozpoczynać działalność w branży nieruchomości. Nasi nowi Franczyzobiorcy zdają sobie sprawę z tego, że początki nie są łatwe i wiele zależy od nich samych, że aby osiągnąć cel i korzyści finansowe muszą już od samego początku działać na 100 %, a my będziemy im pomagać i wspierać swoim doświadczeniem.

- Franczyzobiorcy KNC mogą wybrać franszyzę partnerską albo standard. Którą najczęściej wybierają i jak Pani myśli, dlaczego?

- Dajemy naszym Franczyzobiorcom wybór, związany z ich dochodami w przyszłości. Franczyza standard jest,można powiedzieć,ofertą Ograniczoną skupiającą się na prowadzeniu własnego biznesu pod naszym logiem, która poza dochodami z pośrednictwa w sprzedaży czy kupnie nie daje innych możliwości zarobkowych - co za tym idzie jest tańsza. Rozszerzona Franczyza partnerska wymaga na początku większego wkładu finansowego, ale daje możliwości pozyskiwania dla naszej sieci innych franczyzobiorców, co przekłada się na nieograniczone korzyści finansowe. Jak te możliwości wykorzysta franczyzobiorca zależy od jego zaangażowania i własnego pomysłu.

- Z tego, co zaobserwowałam w ostatnim czasie franczyzobiorcy rozpatrują obie możliwości współpracy, kusi ich możliwość zarabiania większych pieniędzy poprzez przystąpienie do franszyzy partnerskiej, ale ze względu na spore koszty ponoszone na początku prowadzenia działalności, częściej wybierają wariant tańszy, czyli franszyzę standard.

- Sieć KNC bardzo zaostrzyła wymagania w stosunku do potencjalnych Franczyzobiorców, na co szczególnie zwraca teraz uwagę?

- Sieć KNC zaostrzyła wymagania w stosunku do potencjalnych franczyzobiorców przede wszystkim, co do ich zdolności finansowej. Większość franczyzobiorców przy podpisywaniu umów franczyzowych nie dość dokładnie kalkuluje koszty, związane z prowadzeniem biura, przez co zdarza się , że pojawiają się problemy z płynnością finansową! Każde biuro bazuje głównie na pośrednictwie w sprzedaży nieruchomości i to jest jego źródło dochodów, ale na sprzedaż czy kupno nieruchomości potrzeba też czasu, dlatego nowe biura muszą zainwestować, budować bazę nieruchomości, zdobywać kontakty oraz uzbroić się w cierpliwość. Takie są realia każdej branży,że żeby osiągnąć zadowalające korzyści finansowe trzeba ponieść koszty, które dopiero po jakimś czasie zwrócą się z nawiązką. Dlatego żeby móc działać trzeba mieć kapitał, który można odpowiednio zainwestować Np. na reklamę, marketing czy inne formy dotarcia do klienta - a na to potrzebne są pieniądze. Dlatego każdemu Franczyzobiorcy bacznie się przyglądamy, praktycznie "zaglądamy mu do portfela", po to, aby upewnić się, że faktycznie jest przygotowany do prowadzenia własnej firmy.

Autor: BSM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.