Artykuły

Czerwcowe transakcje

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-07-03
  • Liczba odsłon: 17373

Czerwcowe transakcje

KNC Global Real EstatePonad milionowy obrót tylko w tarnowskim biurze sieci KNC w czerwcu, jest dowodem na to, że z pośrednictwem nieruchomości w Polsce nie jest tak najgorzej! Duża i różnorodna baza ofertowa! Profesjonalny i doświadczony zespół - dają wyniki sprzedażowe, o których marzy każdy pośrednik czy agent nieruchomości.

Czerwcowe transakcje biura KNC, dotyczyły tradycyjnie już starych domów drewnianych położonych w okolicach Tarnowa jak również domów, których ceny transakcyjne przekraczały 600 000 zł. Ogólnie transakcję działek zabudowanych w czerwcu przekroczyły 95 %, co jak na tarnowskie biuro jest dość zaskakujące, bowiem prym tu wiodły zawsze działki rolne niezabudowane. A takich transakcji w czerwcu nie było.

Jak mówi - Beata Mądel, dyrektor tarnowskiego biura - czerwcowe transakcje pokazały, że drgnęło coś w sektorze kredytów hipotecznych. Aż 75% czerwcowych transakcji, było kredytowanych a z uzyskaniem ich nasi klienci nie mieli żadnych problemów. Co prawda jeden z tarnowskich banków aż 4 razy wizytował kredytowaną nieruchomość, ale w końcu kredyt udało się zrealizować, dzięki czemu transakcja doszła do skutku. Niestety czerwcowe sytuację przyniosły również potwierdzenie tego, że nadal dość duży odsetek umów jest realizowany poza biurem a klienci po prostu oszukują, by nie płacić ustalonej wcześniej w umowie prowizji. Dział windykacyjny KNC, doszukuje się, co najmniej kilku takich sytuacji w miesiącu. Niektóre niestety mimo dobrej woli firmy, znajduje swój finał w sądzie.

– Do takiej sprzedaży poza biurem jak się okazuje doszło w czerwcu, - powiedziała Beata Mądel - Przez kilka miesięcy pośredniczyliśmy w sprzedaży nieruchomości w Janowicach. Uczestniczyliśmy w regulacji prawnej nieruchomości i znaleźliśmy klienta, który co prawda nieruchomości nie zakupił, ale przekazał ją swojej znajomej, która ją zakupiła a on sam figuruje z imienia i nazwiska na umowie notarialnej, jako uczestnik umowy. Próby polubownego załatwienia sprawy skończyły się fiaskiem, dlatego sprawę skierowaliśmy na drogę postępowania sądowego.

- Cóż to taki koloryt naszej pracy - kończy Beata Mądel.

Autor: BSM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.