Artykuły

Kwietniowe transakcje tarnowskiego biura KNC Global Real Estate

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-05-05
  • Liczba odsłon: 16518

Kwietniowe transakcje tarnowskiego biura KNC Global Real Estate

Kwietniowe transakcje KNC Global Real EstateWedług danych GUS w 2011 roku liczba wydanych pozwoleń na budowę była dużo niższa niż w latach 2007 – 2010, kiedy to odnotowano prawdziwy bom w sektorze budownictwa jednorodzinnego. Pośrednicy z tarnowskiego oddziału KNC obserwują już od kilku miesięcy bardzo niewielkie zainteresowanie klientów działkami budowlanymi położonymi w okolicach Tarnowa bądź samym Tarnowie. - Jeszcze niedawno działki w Tarnowcu, Zawadzie czy Koszycach Wielkich znajdywały nabywców już kilka dni od złożenia oferty, a teraz zalegają w ofercie biura i nie ma na nie wielu chętnych - mówi pośrednik nieruchomości, Marcin Rzepka. – Wpływ na taki stan rzeczy mają zapewne wysokie ceny działek a później samej budowy - twierdzi pośrednik KNC.

Czy kwietniowe transakcje tarnowskiego biura KNC, pokazują, że do łask wracają domy z lat 80 i 90 ubiegłego wieku? Domy te, co prawda wymagają niewielkich remontów, ale ich ceny jak się okazuje są niższe od inwestycji w postaci działki i budowy domu od podstaw a i nie bez znaczenia jest możliwość zamieszkania w nich już 2 – 3 miesiące po zakupie. Tarnowski oddział, KNC Global Real Estate w kwietniu przeprowadził kilka transakcji tego typu, w tym min. domu położonego w Koszycach Wielkich oraz w Tarnowie w dzielnicy Paskówka, – których ceny sprzedaży opiewały w granicach 400 000 zł.

Ponadto pośrednicy i agenci tarnowskiego oddziału przeprowadzili transakcję działek rolnych niezabudowanych min. w Jastwi i Brzeżnicy, działki budowlanej w Tarnowie i miejscowości Ciche, koło Zakopanego oraz mieszkania w Myślenicach. Jak widać pośrednicy i agenci KNC swoich klientów mają w całej Polsce południowej a nie tylko w rodzimym Tarnowie.

Autor: BSM. - Dyrektor KNC Global Real Estate oddział w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.