Artykuły

0% prowizji od Kupującego! Dla kogo korzystne?

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-04-18
  • Liczba odsłon: 16951

0% prowizji od Kupującego! Dla kogo korzystne?

Brak prowizji od kupującego!W biurach sieci KNC wprowadzono model pobierania prowizji, jaki od lat z powodzeniem stosowany jest np. w Kanadzie i USA, gdzie wynagrodzenie pośrednika pobierane jest tylko od klienta, który nieruchomość zgłosił do sprzedaży. Takich ofert biura KNC posiadają już ponad 5000 i jak mówi Józef Tendera – pośrednik nieruchomości, od lat zajmujący się branżą w Tarnowie, klienci szukający nieruchomości do zakupu w pierwszej kolejności sprawdzają te oznaczone symbolem „0% prowizji od Kupującego”. Sami pośrednicy upatrują w takim sposobie wynagradzania wiele korzyści jednakże najwięcej zyskują Kupujący, dla których dodatkowa opłata w postaci wynagrodzenia pośrednika jest często dużą barierą finansową.

Branża nieruchomości w Polsce nieco spowolniała, dlatego wszelkie działania zmierzające do jej ożywienia, zasługują według pośredników i agentów KNC na uwagę.

- Mimo szumnie ogłaszanego w Polsce kryzysu w branży nieruchomości, sprzedaż w tarnowskim oddziale KNC utrzymuje się na dobrym poziomie a klienci chwalą działania firmy, które są korzystne dla nich samych - mówi właściciel sieci KNC, Rafał Stec.

- Dzięki temu, że posiadamy w swojej ofercie takie propozycję, z usług biura korzystają teraz również przeciwnicy biur nieruchomości, którzy wcześniej omijali je szerokim łukiem. My jedynie na tym zyskujemy – gdyż obsługujemy stronę sprzedającą, od której zawsze mamy zagwarantowane wynagrodzenie.

Taki model współpracy z biurem przynosi korzyści również Sprzedającemu. Ma on bowiem większą liczbę osób zainteresowanych a co za tym idzie większą możliwość sprzedaży swojej nieruchomości.

Autor: BSM. - Dyrektor KNC Global Real Estate oddział w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.