Artykuły

Wiosna w nieruchomościach!

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-04-18
  • Liczba odsłon: 15766

Wiosna w nieruchomościach!

Wiosna w nieruchomościachWiosna przyniosła wzmożone zainteresowanie, ofertą biur KNC a tarnowski oddział sieci, odnotował wzrost zawartych umów pośrednictwa w kupnie aż o 38 %. Klienci biura tradycyjnie zainteresowani byli ofertą niezabudowanych działek rolnych. Marcowe transakcje dotyczyły min. działek położonych w: Bobrownikach Małych, Porębie Spytkowskiej, Iwkowej, Jastwi, Tymowej i Zakrzowie.

Biuro odnotowało także transakcje dotyczące domów drewnianych, których ceny nie przekraczały 90 000 zł i mieszkań w tym mieszkania położonego w Wierzchosławicach, którego nabywca pochodził z Krakowa i który zamierza na stałe osiąść w podtarnowskiej miejscowości. Jak mówią pośrednicy tarnowskiego oddziału KNC, od paru miesięcy brak jest zainteresowania mieszkaniami do wynajmu, których w ofercie biura jest kilkadziesiąt. Za taki stan rzeczy odpowiadają zapewne warunki, jakie stawiają Wynajmujący, chcący zabezpieczyć swoje interesy.

W większości proponowanych do wynajmu mieszkaniach wymagana jest kaucja zabezpieczająca, która wynosi średnio 2 – 3 tysiące złotych. Oczywiście jak mówi pośrednik tarnowskiego oddziału KNC, Marcin Rzepka, - Idea kaucji jest słuszna, bo nie zawsze Wynajmujący trafiają na uczciwego Najemcę, jednakże wysokość proponowanych przez Wynajmujących kaucji jest jak na lokalny rynek dość duża , bo przy takiej kaucji Najemca zawierając umowę najmu, musi niejednokrotnie dysponować kwotą prawie 5000 zł.

Autor: BSM. - Dyrektor KNC Global Real Estate oddział w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.