Artykuły

KNC w Świdnicy - biuro nieruchomości z pośrednictwem kredytowym

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-04-06
  • Liczba odsłon: 17539

KNC w Świdnicy - biuro nieruchomości z pośrednictwem kredytowym

KNC Real Global Estate w ŚwidnicyRozszerzenie prowadzonej już działalności o usługi pośrednictwa w handlu nieruchomościami to propozycja, którą sieć, KNC Global Real Estate, składała swoim potencjalnym Franczyzobiorcom. Nakład finansowy na organizację biura nieruchomości w takim przypadku jest niewielki i nawet do kilkunastu dni skraca się czas potrzebny na przygotowania biura. Franczyzobiorca sieci KNC, ze Świdnicy, - Martyna Wieczorek działalność związaną z pośrednictwem kredytowym połączyła z pośrednictwem nieruchomości, dzięki czemu jej klienci liczyć mogą na kompleksową obsługę – bo też nie tylko kupią nieruchomość, ale i uzyskają środki na jej sfinansowanie.

- Od paru miesięcy prowadzi Pani biuro nieruchomości i tym samym rozszerzyła profil prowadzonej działalności. Co Panią do tego skłoniło?

- W dzisiejszych czasach wydaje się, że nie ma idealnego przepisu na sukces. Prowadząc własną firmę w branży finansowej postanowiłam rozszerzyć zakres działalności, ponieważ moim celem jest nieustanny rozwój przy jednoczesnej poprawie standingu firmy i stabilności przychodów. Popularnie znaną receptą na stabilną inwestycję jest dywersyfikacja portfela, a biznes postrzegam jako jedną z form inwestowania, stąd też moja decyzja o rozpoczęciu działalności w kolejnej nowej, aczkolwiek odrobinę po krewnej branży. Jeżeli chcemy, aby nasza firma się rozwijała oraz chcemy ograniczyć ryzyko naszego przedsięwzięcia warto rozważyć franszyzę - jest to zazwyczaj bez pieczone i sprawdzone rozwiązanie. Ja podjęłam decyzję odnośnie współpracy z firmą KNC i z pewnością był to świadomy i dobry wybór.

- Obok pośrednictwa nieruchomości prowadzi Pani pośrednictwo kredytowe. Te dwie branże nie kolidują ze sobą?

- Absolutnie nie kolidują ze sobą, wręcz jest przeciwnie - klienci korzystający z usług biura nieruchomości są kompleksowo obsługiwani także pod kątem pozyskania finansowania zakupu nieruchomości i oczywiście na odwrót.

- Z perspektywy czasu jak ocenia Pani branżę nieruchomości i którą według Pani, łatwiej jest prowadzić?

- Kluczem do sukcesu w obydwóch branżach jest obsługa na najwyższym poziomie, zadowolony Klient jest najlepszą reklamą, a każdy, kto spróbował swych sił w biznesie wie, że pozyskanie klienta jest trudną sztuką, szczególnie, gdy konkurencja na rynku jest tak liczna.

W czym tkwią największe problemy w prowadzeniu biura nieruchomości?

- Pierwszą trudnością jest rekrutacja odpowiednich osób na stanowisko agenta nieruchomości oraz ich wyszkolenie – wymaga to naprawdę sporo wysiłku, ale muszę zaznaczyć, że na tym etapie mieliśmy mocne wsparcie z KNC. Wiele potencjalnych trudności zniknęło dzięki temu, że przystąpiłam do sieci i uzyskałam odpowiednie knowi chow.

- Jak ocenia Pani współpracę z siecią KNC?

- Współpracę oceniam bardzo dobrze, to, co cenię najbardziej to elastyczność i nieustanny dialog pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Dzięki temu nie ma przeszkód, które mogłaby mnie zniechęcić - w każdej sprawie mogę zwrócić się do doświadczonego 'mentora', który podpowie mi sprawdzone rozwiązania.

Autor: BSM. - Dyrektor KNC Global Real Estate oddział w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.