Artykuły

Rekrutacja w oddziałach własnych sieci KNC Global Real Estate

  • Autor: Ewelina Kędzior
  • Data: 2012-03-29
  • Liczba odsłon: 16693

Rekrutacja w oddziałach własnych sieci KNC Global Real Estate

Rekrutacja pracowników KNC Real Global EstateRekrutacja jest procesem ciągłego poszukiwania odpowiedniej osoby na dane, oferowane przez pracodawcę stanowisko. Niedawno dobiegła końca rekrutacja w oddziałach własnych KNC Global Real Estate. Nasze oferty pracy cieszą się niegasnącym zainteresowanie, zebraliśmy sporo aplikacji. Przeprowadzone rozmowy weryfikacyjne przybliżyły nam profile kandydatów.

Wśród uczestników rozmów było wiele osób z wykształceniem wyższym, których dotychczasowe doświadczenie polegało jedynie na „studiowaniu”. Część rozmówców nie była zadowolona ze swojej dotychczasowej pracy, w której niedoceniano ich kwalifikacji i umiejętności. Nie brakowało też osób z wykształceniem średnim technicznym. Wszystkich składających do nas swoje aplikacje łączą dwa powody – chęć zarobienia pieniędzy oraz uzupełnienia luki w życiorysie o doświadczenie zdobyte w tak poważnej branży, jaką jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Nadal u kandydatów do pracy dominuje wrażenie, że praca jest zajęciem stacjonarnym polegającym na asystowaniu w czynnościach związanych z pośrednictwem obrotu nieruchomości. Współczesny, krajowy rynek nieruchomości narzuca jednak większy zakres obowiązków dla asystentów pośrednika. Tu każdy pracuje na siebie. Oczywiście pośrednik z licencją zawodową nadzoruje pracę podległych asystentów, ale zakres kompetencji jest podobny. Praca wymaga samodzielności, zarówno w organizowaniu jej czasu, jak i w działaniu z klientem.

Wszystkie aspekty tej pracy były poruszane podczas rozmów rekrutacyjnych. Miały one służyć zapoznaniu potencjalnych pracowników z zakresem ich obowiązków, ale jednocześnie podkreślić, że praca asystenta pośrednika nie jest przeznaczona dla wszystkich chętnych.

Autor: Ewelina Kędzior - KNC Global Real Estate oddział w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.