Artykuły

Zainteresowanie biurem KNC w Siedlcach coraz większe!

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-03-04
  • Liczba odsłon: 19046

Zainteresowanie biurem KNC w Siedlcach coraz większe!

Oddział KNC Real Global Estate w SiedlcachProwadzenie własnego biura nieruchomości jest dla właściciela biura KNC w Siedlcach, Artura Pluchrata - wyzwaniem i zarazem spełnieniem marzeń, bo o własnej firmie myślał od dawna i mimo, że brał pod uwagę inną branżę, dziś nie żałuję decyzji o zajęciu się nieruchomościami. Wierzy, że doświadczenie jakie już ma, jego młody wiek, ogromna determinacja i solidność, przyniosą efekty a prowadzone przez niego biuro sieci KNC, będzie najlepszym biurem nie tylko na siedleckim rynku.

Prowadzi Pan biuro nieruchomości, zlokalizowane w centrum miasta. Czy jest to dobra lokalizacja do prowadzenia tego typu działalności? Czy są korzyści wynikające z takiej lokalizacji?

- Biuro umiejscowione jest przy samym centrum miasta, ponieważ lokalizacja w tej branży odgrywa znaczącą rolę, biuro musi być widoczne dla przechodniów, ludzie muszą zapamiętać co tu jest, stąd duży kaseton na ścianie z logo firmy i prowadzone co kilka miesięcy akcje reklamowe - które sprawiły , że biuro które prowadzę jest już dobrze rozpoznawane w mieście. Bardzo dbam o zewnętrzny wizerunek firmy - bo to pokazuje potencjalnemu klientowi, że ma do czynienia z poważna i solidną firmą.

- W sieci KNC działa Pan już, kilkanaście miesięcy. Czy ten czas pozwolił na nabranie doświadczenia, takiego które daje pewność w działaniu i poczucie, że jest się na właściwym miejscu?

- Z pewnością czas sprzyja gromadzeniu doświadczenia, myślę że ten okres pozwolił mi dość dobrze poznać plusy i minusy tej branży, lokalny rynek, metody działania, potrzeby i oczekiwania klientów korzystających z usług pośrednictwa, oraz inne aspekty pośrednictwa obrotu nieruchomościami. Coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że tego typu działalność jest potrzebna na siedleckim rynku, pomimo iż KNC Nieruchomości Siedlce nie jest pierwszym biurem nieruchomości na lokalnym rynku, to jednak klienci dają mi odczuć, zresztą jest to bardzo pozytywne wrażenie, że jest to coś nowego, gdyż często mieli problem ze znalezieniem agencji nieruchomości, nie wiedzieli jakie formalności załatwić, z czym to się wiąże i nurtowało ich wiele innych pytań czy wątpliwości. Podobno w naszym biurze znajdują odpowiedzi na wszystkie pytania, podkreślam "podobno", gdyż należałoby spytać o to naszych klientów.

- Przed podjęciem decyzji o otwarciu biura nieruchomości, myślał Pan o innej branży.Jednak, zdecydował się Pan na biuro - dlaczego?

- Do dziś mam wiele pomysłów na biznes, jednakże w tym momencie skupiam się wyłącznie na biurze nieruchomości. Zdecydowałem się na prowadzenie biura w tej branży, ponieważ biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek, ciężko jest wykreować coś nowego, do tego potrzebny jest naprawdę spory zapas środków finansowych, a pośrednictwo w obrocie nieruchomościami wydawało mi się najlepszym rozwiązaniem.

- A dlaczego działa Pan w sieci, a nie sam?

- Ponieważ w grupie jesteśmy silniejsi! Oczywiście przemawiał za tym bardzo racjonalny argument. Pomoc i wiedza ludzi, którzy działają w tej branży od kilkunastu lat, co jest dużym atutem i pomaga uniknąć wielu błędów. Oczywiście jest to własna działalność, która wymaga poświęcenia, czasu, trudu i pieniędzy, jeśli sam wszystkiego nie dopilnuje nikt inny tego za mnie zrobi, ale świadomość tego, iż swoim oddziałem reprezentuje ogólnopolską sieć, która w razie potrzeby służy wsparciem dodaje pewności w działaniu i realizacji zamierzonych celów.

- Czy oprócz Siedlec i okolic, zajmuje się Pan także innymi rejonami Polski. Myślę tutaj przede wszystkim o Warszawie, która położona jest niespełna 90 km od Pana miasta a która ma ogromny rynek nieruchomości?

- Ciągle poszerzamy nasz teren działań, coraz większa część naszych klientów to osoby z Warszawy i okolic, mamy również klientów zainteresowanych naszymi usługami z różnych miast w całej Polsce, jednakże naszym macierzystym rynkiem pozostaje na dzień dzisiejszy miasto Siedlce wraz z okolicznymi miastami i terenami wiejskimi.

Co te minione miesiące działania w sieci KNC Panu przyniosły? Zadowolenie, pieniądze czy też rozgoryczenie i poczucie straty finansowej?

- "Żeby coś wyjąć, trzeba najpierw coś włożyć". Wedle tej zasady działam, ponieważ dzisiejszy rynek wymaga usług na najwyższym poziomie, poświęcony czas i włożone pieniądze przez pierwszy okres to inwestycja na następne miesiące. Żyjemy w ciężkich czasach, duża konkurencja, trudności związane z uzyskaniem kredytu, wahające się ceny nieruchomości sprawiają, że nie jest to łatwy biznes. Bądźmy szczerzy, boom już minął i nie wróci, na pewno nie pod tą postacią co kilka lat temu. Mamy teraz rynek kupującego, co stawia przed biurami nieruchomości większe wyzwania, trudniej teraz sprzedać nieruchomość, ludzie mają obawy co do realnych cen, ale sądzę, że w końcu ta tendencja zmieni się na lepsze. Pomimo iż napotykam wiele trudności i jak już wspomniałem nie jest to łatwy chleb, to odpowiada mi to co robię, czym się zajmuję. Najważniejsze to nie pogubić się na początku, powoli małymi krokami osiągnąć zamierzony cel i czerpać satysfakcję z wykonywanego zawodu. W dodatku mam bardzo zgrany zespół, dzięki któremu wszyscy uzupełniamy się nawzajem, mowa tu m.in. o Pani Katarzynie, która pracuje ze mną od początku działania biura.

- Sieć KNC Global Real Estate, była w minionym roku, najlepiej rozwijającą się siecią biur nieruchomości w Polsce. Rozumiem, że jej Pan, kibicuje?

- Jak najbardziej, mam nadzieję, że każde nowo otwarte biuro odniesie sukces, tylko proszę nie pchać się do Siedlec! Lider w tym mieście może być wyłącznie jeden!

- Dziękuję i życzę aby zawsze był Pan liderem w Siedlcach.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.