Artykuły

Z rozważań rekrutera branży nieruchomości. Jakie korzyści niesie szkolenie i praca w biurze nieruchomości?

  • Autor: Ewelina Kędzior
  • Data: 2012-03-04
  • Liczba odsłon: 16354

Z rozważań rekrutera branży nieruchomości. Jakie korzyści niesie szkolenie i praca w biurze nieruchomości?

Praca w oddziałach KNC Real Global EstateUczestniczący w szkoleniach przyszli adepci sztuki pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, zwykle spoglądają na swój związek z nieruchomościami w perspektywie krótkoterminowej. Każdy ich krok jest pełen obaw i niepewności. Takie uczucia wynikają z faktu, iż wkraczają oni na dotychczas nieznany sobie obszar gospodarki i rozpoczynają przygodę z tą branżą. Zadaniem pracodawcy jest uśmierzenie wątpliwości poprzez dostarczenie wszelkich możliwych narzędzi pracy i pozyskiwania wiedzy. Niewątpliwą pomoc niesie osoba opiekuna merytorycznego, który ma wspierać, radzić i pomagać wchodzącym do branży nieruchomości.

Nowych asystentów pośrednika interesuje zdobycie pracy (najlepiej od razu stałej) i osiąganie przychodów. To tylko jedna opcja, która stoi otworem przed nimi. Zdobycie nowych umiejętności przydaje się również prywatnie (doradzanie rodzinie). W tej pracy nie można pozostawać w tyle. Konieczne jest więc aktualizowanie wiedzy na bieżąco.

Dla osób posiadających trochę wolnych środków, ułańskiej fantazji i odwagi, praca w biurze nieruchomości stanowi przepustkę do otworzenia własnego biznesu – biura nieruchomości pod szyldem KNC.

Niejednokrotnie odbycie szkolenia przygotowującego do pracy Asystenta Pośrednika pozwala obrać azymut zawodowy na nieruchomości. Szkolenie organizowane przez Branżowy Ośrodek Szkoleniowy porusza lawinę pytań, dociekań i zainteresowań z zakresu nieruchomości. Później takiej osobie pomagamy odbyć praktykę zawodową i zdać egzaminy zawodowe, a stąd już tylko jeden krok do uzyskania licencji zawodowej pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Sposobów na życie w kontekście nieruchomości jest wiele. To od wkraczających do pracy w nieruchomościach zależy jak spożytkują udostępnioną wiedzę i doświadczenia empiryczne współpracowników.

Autor: Ewelina Kędzior - KNC Global Real Estate oddział w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.