Artykuły

Owocna współpraca z siecią KNC w Jarosławiu

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-02-28
  • Liczba odsłon: 17782

Owocna współpraca z siecią KNC w Jarosławiu

Oddziały KNC w JarosławiuPrzed rozpoczęciem działalności na własny rachunek właściciel biura KNC w Jarosławiu, Wiesław Cieślik, przez kilka miesięcy pracował w biurze sieci w Rzeszowie, jako agent nieruchomości. Dzięki temu zdobył umiejętności, które wykorzystuje teraz prowadząc biuro KNC w swoim rodzinnym mieście - Jarosławiu. Baza ofertowa, którą w większości pozyskał sam, jest coraz większa a samo biuro coraz więcej znaczy w Jarosławiu i ma coraz więcej klientów.

Działa Pan na terenie województwa podkarpackiego, gdzie sieć KNC jest dobrze znana. Czy fakt ten pomaga Panu w bieżącej działalności biura?

 

- Oczywiście - pomaga. KNC już wiele lat działa na terenie podkarpacia czy sąsiedniego województwa małopolskiego i klienci dobrze znają tą markę. Dzięki temu wielu z nich, zleca mi sprzedaż swojej nieruchomości, bo wiedzą, że u mnie znajdą profesjonalną obsługę a ja z kolei mam świadomość, że za mną stoi sieć – która zawsze pomoże mi w trudnych i skomplikowanych transakcjach.

Współpracuje Pan z innymi biurami sieci KNC, działającymi na Podkarpaciu?

- Pracę w branży nieruchomości rozpocząłem od współpracy z biurem KNC w Rzeszowie, gdzie przez 6 miesięcy byłem agentem. Dzięki temu nabrałem doświadczenia i nawiązałem znajomość z pracownikami tego biura. Dlatego też z tego powodu oraz z racji bliskiej odległości najczęściej współpracuję z biurem sieci z Rzeszowa. Również co ważne, najbardziej jestem zainteresowany właśnie bazą ofertową tego właśnie biura i z niej najczęściej korzystam.

Analitycy rynku nieruchomości mówią o chwilowym zastoju branży pośrednictwa. Jak wygląda sytuacja w Jarosławiu?

- W Jarosławiu jest 4 biura nieruchomości. Ponieważ biuro prowadzę od lipca 2011r nie mam porównania z poprzednimi latami. Widzę jednak, że zainteresowanie z miesiąca na miesiąc jest coraz większe, być może z powodu coraz większej ilości ofert własnych mojego biura.

Jakimi najczęściej nieruchomościami zainteresowani są klienci Pana biura?

- Klienci zainteresowani są niedrogimi domami w przedziale od 50 000 do 150 000zł, drewnianymi, murowanymi, często pytają też o domy do remontu. Jeśli chodzi o sektor mieszkaniowy to tu największym zainteresowaniem cieszą się mieszkaniami w blokach 2-pokojowe , takie do 40m2, koniecznie z z balkonem i do 2-piętra ( oczywiście 1-piętro jest najbardziej poszukiwane ) Często moi klienci pytają mnie również o działki niezabudowane - takie położone w okolicy miast do 5km od centrum i do 10ar.

Czy z perspektywy kilku miesięcy działania w sieci KNC, nie żałuję Pan swojej decyzji i widzi w branży pośrednictwa swoją przyszłość?

Zdecydowanie, nie żałuję decyzji otworzenia biura w Jarosławiu i wierzę, że ten rok przyniesie mi już pewną stabilizację finansową i pozwoli na dobre zagościć na jarosławskim rynku nieruchomości.

Jak Pan myśli, co przyniesie Panu 2012 rok w sferze zawodowej?

- Myślę ze w 2012r zainteresowanie nieruchomościami wzrośnie. Koniecznie muszę rozbudować swoją kadrę, czyli pozyskać nowych agentów a to jest naprawdę trudne. Jeśli to mi się uda, będę mógł nieco „odpuścić” sobie Jarosław i wtedy pomyślę o otworzeniu drugiego biura. Myślę o Przemyślu.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.