Artykuły

Dobry start 2012 roku w biurach KNC!

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-02-23
  • Liczba odsłon: 16944

Dobry start 2012 roku w biurach KNC!

Oddziały KNC w 2012 rokuWszystkie biura własne sieci KNC Global Real Estate osiągnęły w pierwszym miesiącu 2012 roku bardzo dobre wyniki sprzedaży. Według danych własnych KNC, sprzedaż ta, w stosunku do stycznia roku poprzedniego, była większa o prawie 29 %!,co zapewne ucieszyło pracowników i właścicieli sieci KNC. Wszyscy pośrednicy i agenci KNC, mówią o znacznym ożywieniu rynku, mimo bardzo niesprzyjającej aury.

Siarczyste mrozy i bardzo trudne warunki komunikacyjne nie miały wpływu na wyniki sprzedażowe, co nieco dziwi, bo jak mówi, - Agnieszka Cholewa, reprezentująca tarnowski oddział KNC, największa sprzedaż w styczniu dotyczyła działek niezabudowanych, do których często trudno było dojechać. Widać jednak, że warunki takie, nie ostudziły zapału pracowników sieci KNC a tym bardziej kupujących, którzy z oferty KNC najczęściej wybierali działki rolne. Ten właśnie sektor nieruchomości, od lat, cieszy się największym zainteresowaniem klientów w biurach KNC. Według danych własnych KNC, najczęstsze transakcję dotyczą bowiem działek rolnych o powierzchni od 70 arów do 2 hektarów, których cena nie przekracza 16 000 zł / za hektar.

Niestety sytuacja na rynku mieszkaniowym, nie wygląda już tak dobrze. Żadne biuro własne sieci KNC w styczniu, nie odnotowało transakcji dotyczącej sprzedaży mieszkania a baza mieszkań proponowanych do sprzedaży, jeszcze nigdy nie była tak duża. Na taki stan rzeczy na pewno wpływ mają, utrzymujące się o dziwo wysokie ceny ofertowe i nadal dość ograniczona oferta kredytowa, której nie pomogła zapewne "Rekomendacja S" wprowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego w styczniu tego roku.

- Z zadowoleniem obserwujemy sytuację na rynku nieruchomości, a naszym celem jest utrzymanie tak dobrych wyników, co przy tak dużej bazie ofertowej i sprzyjającej koniunkturze może wcale nie być trudne - mówi Agnieszka Cholewa, z biura sieci KNC w Tarnowie.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.