Artykuły

Z KNC wszystko jest proste!

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-01-31
  • Liczba odsłon: 16307

Z KNC wszystko jest proste!
KNC oddział w Niepołomicach

Oddział KNC w Niepołomicach

Doświadczenie to istotny element, ułatwiający prowadzenie własnej firmy. Nierzadko owo doświadczenie kusi do dalszego rozwoju. Franczyzobiorca sieci KNC, Dorota Jagła - Buczek, działa w podkrakowskich Niepołomicach i obok od lat prowadzonej działalności, powoli poznaje sektor pośrednictwa nieruchomości wierząc, że dzięki zdwojonej sile (swojej i KNC) już wkrótce będzie w swoim mieście rozdawać karty w branży pośrednictwa.

 

 

Jako franczyzobiorca sieci KNC działa Pani od kilku miesięcy ale wcześniej prowadziła już Pani własną działalność?

- Już od kilku lat prowadzę z mężem w Niepołomicach skład budowlany. Moje dotychczasowe doświadczenia w zakresie prowadzenia własnej firmy, pozwoliły mi pokusić się o rozszerzenie dotychczasowej działalności. Choć prowadzenie własnej firmy nie zawsze jest łatwe i niejednokrotnie wymaga pracy do późnej nocy to i tak dla mnie własna firma jest lepsza niż praca u kogoś na etacie.

Branża pośrednictwa nieruchomości jest dla Pani nową dziedziną. Nie miała Pani obaw przed podpisaniem umowy franczyzowej z KNC?

Tak to dla mnie nowa dziedzina. Miałam obawy przed podpisaniem umowy franczyzowej, jednak po kilkukrotnym przeanalizowaniu oferty KNC i wielu rozmowach decyzja okazała się łatwiejsza do podjęcia. Decyzja była na tak i tym sposobem – jestem dziś właścicielką biura nieruchomości z czego bardzo się cieszę.

Jak układa się Pani współpraca z Franczyzodawcą i innymi biurami sieci, działającymi w sąsiedztwie?

- Współpraca z Franczyzodawca układa się dobrze. Z innymi biurami sieci nie mam częstego kontaktu ale istotne jest to, że mam dostęp do całej bazy ofertowej sieci KNC a jest ona nie mała - bo liczy ponad 15 tysięcy ofert. To zdecydowanie największa baza ofertowa w Polsce. Dla klientów mojego biura na pewno istotne jest to, że również baza klientów biura zawiera parę tysięcy osób a są to przecież potencjalni nabywcy nieruchomości. Dlatego też biuro które prowadzę a działające w sieci KNC - na pewno ma większą możliwość sprzedaży nieruchomości i o tym wszyscy ci, którzy myślą o skorzystaniu z usług pośrednika przy sprzedaży nieruchomości, powinni pamiętać. W sieci tkwi siła!

Czy Pani jako Franczyzobiorca ma  wpływ   na  zatrudnianie  konkretnych agentów?

- Tak mam wpływ na zatrudnianie nowych pracowników i dobór osób z którymi pracuję. Wielu agentów nieruchomości pracuje u mnie od początku funkcjonowania biura. Cały czas jednak prowadzę wraz z Branżowym Ośrodkiem Szkoleniowym - KNC, nabór nowych agentów.

Jak wygląda Pani dzień pracy?

- Po przyjściu do biura sprawdzam pocztę, odpowiadam na maile dotyczące zapytań o nieruchomości, szukam w prasie i na różnych portalach nowych ofert. Umawiam się na spotkania i rozpoczynam pracę w terenie - podpisuję nowe umowy, dokonuję prezentacji nieruchomości. Obsługuje biuro i współpracuje z agentami i pośrednikami.

Jakie ma Pani plany  na  bieżący rok?

- Zdecydowanie myślę o rozwoju biura i mówię tu przede wszystkim o zwiększeniu liczby agentów z którymi współpracuję , zwiększeniu własnej bazy ofertowej z terenu Niepołomic i najbliższych okolic. I oczywiście chciałabym – zarabiać – bo sama satysfakcja z pracy, czasami nie wystarcza... niestety.

Dziękuję za rozmowę.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.