Artykuły

Z siecią bezpieczniej

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-01-19
  • Liczba odsłon: 16624

Z siecią bezpieczniej
KNC oddział w Olsztynie

Przy ulicy Wyzwolenia 32, działa już w Olsztynie biuro sieci KNC

Pedagog z wykształcenia teraz również właścicielka biura nieruchomości, w przyszłości może licencjonowany pośrednik. Gotowa na wyzwania w nowej branży, ciekawa ludzi i świata. Choć wkracza w nieznane wierzy, że z siecią pokona wszystkie trudności i że, biuro odniesie sukces. Anna Leigh - uruchomiła biuro sieci kilka dni temu i jest jej pierwszym Franczyzobiorcą w 2012 roku.

Prowadzi Pani biuro sieci KNC w Olsztynie. Co przyczyniło się do tego, że zainteresowała się Pani właśnie branżą nieruchomości?

- Biuro funkcjonuje od 2 stycznia tego roku. Branżą nieruchomości interesowałam się już od jakiegoś czasu w sposób naturalny. Wraz z mężem kupiliśmy gospodarstwo rolne na Mazurach i przed zakupem aby przekonać Sprzedającego do naszej, proponowanej ceny musieliśmy poznać rynek i obowiązujące na nim ceny nieruchomości. Już wówczas spodobał mi się kontakt z ludźmi w sytuacjach negocjacji. Choć jestem z wykształcenia pedagogiem - postanowiłam sprawdzić się w nowej branży, poznać siebie z zupełnie innej strony. Poza tym jestem włóczykijem, więc praca w terenie sprawia mi wiele przyjemności co pomaga w poszukiwaniu ofert.
O KNC dowiedziałam się poprzez ogłoszenie oddziału bartoszyckiego o poszukiwaniu agentów do pracy w ich oddziale. Sposób w jaki Pan Rafał Stec przedstawił firmę KNC na szkoleniu dodał mi skrzydeł. Mieszkam pod Olsztynem, nie było tam biura KNC więc pomyślałam sobie, że to chyba miejsce dla mnie.

- Dlaczego spośród wielu sieci biur wybrała Pani sieć KNC?

- To co sprawiło iż zdecydowałam się na KNC to fakt iż biuro jest otwarte na całą Polskę i zagranicę. Sporo czasu spędziłam w Szwajcarii i Anglii więc myślę, że znajomość Alp i języków bardzo mi się tutaj przyda, oczywiście z czasem.

Jaki był w Pani przypadku czas organizacji biura?

- Organizacja biura zajęła około miesiąca licząc od momentu znalezienia lokalu. Pod pewnym względem organizacja biura jeszcze trwa gdyż na razie oprócz wizyt Pani pośrednik jestem jeszcze sama. Trudno jest mi określić koszty otwarcia biura gdyż na razie mam jedno stanowisko komputerowe z drukarką i telefonem. W momencie pojawienia się agentów koszty się powiększą. Pokój do podpisywania umów jest przygotowany ale jeszcze pusty. Myślę jednak, że będzie to kwota około 20 tysięcy złotych. Wynajmuję 40 metrów biura przy samym Ratuszu. Budynek jest zabytkowy więc czekam niestety na pozwolenie konserwatora odnośnie umieszczenia szyldu.

Czy wsparcie sieci KNC przy organizacji biura było wystarczające ? I jak wygląda wsparcie Franczyzodawcy?

- Wszelkie pytania i sprawy z jakimi zwracam się do franczyzodawcy są natychmiast załatwiane. Nie mogę narzekać. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona.

Jakie są Pani oczekiwania, plany i założenia? Jak Pani myśli co przyniesie przyszłość?

- Jestem przekonana, że biuro odniesie sukces. Od samego początku mam wrażenie, że na przekór ludziom, którzy bez przerwy straszą się nawzajem kryzysem wszystko pójdzie dobrze. Nawiązałam już współpracę z dwoma bankami odnośnie pośrednictwa naszego biura w kredytach. Prowadzę rozmowy z lokalnymi mediami odnośnie opłat za reklamę. Tak naprawdę dopiero teraz zakończyły się sprawy czysto biurokratyczne odnośnie samego biura. Myślę przeprowadzić pierwszą akcję reklamową na największym osiedlu mieszkaniowym w Olsztynie na Jarotach gdzie znajduje się sporo młodych małżeństw marzących o sprzedaży mieszkania i kupnie działki pod dom. Chętnie im w tym pomogę! Poza tym jest to zagłębie mieszkań do wynajęcia dla studentów. Myślę, że to tam zarobimy nasze pierwsze konkretne pieniądze.

- Działa Pani od początku tego roku i jest Pani pierwszym Franczyzobiorcą sieci w 2012 roku. Pojawili się już w biurze pierwsi klienci ? Pierwsze zlecania i umowy?

- Cały czas oprócz organizacji biura zajmuję się pozyskiwaniem klientów. Właśnie podpisałam pierwsze trzy umowy. Piękne uczucie! Mój notes jest pełen adresów i numerów telefonów, pośród nich już kilku chętnych na podpisanie umów pośrednictwa. Cieszę się na każde spotkanie z człowiekiem, stawiam na serdeczność, uczciwość i solidność w relacjach z ludzmi, których ostatnio spotykam coraz więcej i bardzo mi się to w tym zawodzie podoba!

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę sukcesów i wysokich prowizji

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.