Artykuły

Łomża - rozkwita. Nowy dyrektor - nowe zasady

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-01-10
  • Liczba odsłon: 19879

Łomża - rozkwita. Nowy dyrektor - nowe zasady

KNC oddział w ŁomżyFunkcjonujące w Łomży biuro sieci KNC idąc za przykładem pozostałych biur, w krótkim czasie stało się największym biurem w mieście i trzecim w całym województwie podlaskim . Teraz pod dyrekcją nowego dyrektora – licencjonowanego pośrednika Tomasza Góralczyk – biuro przechodzi reorganizację która przynieść ma dalszy rozkwit biura i uklasowanie go na pierwszej pozycji w województwie.

- Od kilku miesięcy jest pan nowym dyrektorem biura KNC w Łomży.  Udało się Panu  już poznać zespół i struktury funkcjonowania biura?

- Zdecydowanie, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z całą siecią KNC. Zarówno główna siedziba, jak i inne biura czy to oddziały własne, czy to franczyzowe są zawsze pomocne w różnych sprawach. Zawsze mogę liczyć na pomoc pana Rafała Stec , który chętnie wspiera nasze biuro. Stworzona przez niego sieć biur KNC to strzał w „10”. Wszystkie biura KNC chętnie współdziałają przy sprzedaży nieruchomości. Tu na myśl przychodzi mi oddział franczyzowy z Warszawy, który chętnie przekazuje oferty z naszego oddziału swoim klientom.
Dzięki swojemu doświadczeniu oraz wcześniejszej pracy w branży nieruchomości wiem jak powinno dobrze prosperować biuro obrotu nieruchomościami. Razem ze swoimi pracownikami z naszego oddziału traktujemy siebie na wzajem rodzinnie, ponieważ tylko dzięki dobrej współpracy można osiągnąć sukces. Mamy naprawdę dobry zespół, który wie, czego chce i konsekwentnie dąży do umocnienia pozycji lidera wśród biur obrotu nieruchomościami w Łomży. Obecnie jesteśmy numerem „1”, jednak nie spoczywamy na laurach i walczymy o jak najlepszą opinię w całym województwie podlaskim. Według portalu gratka.pl jesteśmy trzecim pod względem ilości ofert biurem w całym naszym regionie.

- Czy były konieczne duże zmiany w  funkcjonowaniu biura? Co udało się Panu zrobić a co jest jeszcze wdrażane?

- Przejmując oddział w Łomży miałem przed sobą dużo pracy. Dzisiaj jednak ze spokojem mogę powiedzieć, że plan został wykonany w 100 %. Firma działająca według najwyższych standardów europejskich potrzebuje stale podnosić swoją rangę i kompetencje. Razem ze swoimi pracownikami uczęszczamy w specjalistycznych szkoleniach z branży nieruchomości oraz innych szkoleniach, które przydają się w handlu. Każdy z nas wie, jak postąpić w danej sytuacji, czy to przy rozmowach z klientem indywidualnych czy biznesowym.
Oczywiście jak wszędzie, zawsze ukazuje się coś nowego w naszej branży, tak, więc nigdy nie można powiedzieć, że osiągnęliśmy już szczyt możliwości. Obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania nowego pomysłu, którym jest gazeta „Łomżyńskie Nieruchomości”. Gazeta ukaże się jeszcze w styczniu i będzie wydawana, jako gazeta bezpłatna w naszym regionie. Wszyscy poszukujący swoich nowych nieruchomości znajdą coś dla siebie. Poczynając od mieszkań poprzez grunty, budynki po nieruchomości komercyjne. Dodatkowo w gazecie ukażą się ciekawe artykuły z naszej branży oraz będą mogły się reklamować firmy działające na lokalnym rynku.

- W wielu miastach Polski biura KNC  w krótkim czasie opanowują lokalny rynek nieruchomości i są jego zdecydowanym liderem.  Ile znaczy biuro KNC w Łomży?

- Tak, jak wspomniałem przy pierwszym pytaniu nasz oddział jest liderem w Łomży oraz jest jednym z największych biur w województwie podlaskim. Mamy sporą rzeszę klientów, którzy chętnie korzystają z naszego biura i polecają nas swoim znajomym. Oczywiście z przyjemnością zajmujemy się pozyskiwaniem nowych klientów z Łomży oraz okolic. Każdego ze swoich klientów traktujemy bardzo poważnie, ponieważ zależy nam na dobrej opinii wśród mieszkańców całego regionu. Obecnie to „My wyznaczamy standardy, inni tylko nas naśladują” – to mocne, ale zobowiązujące hasło pokazuje, że jesteśmy stabilną marką, która zawsze poradzi sobie w każdej sytuacji.

- Co  według Pana  sprawia, że biura sieci KNC tak dobrze radzą sobie na rynku. W czym tkwi siła KNC?

- Współpraca, współpraca i jeszcze raz współpraca! Stworzona przed laty sieć biur nieruchomości przez Rafała Stec, dziś ze stoickim spokojem może powiedzieć, że jest stabilna marką! Jesteśmy ogólnopolską firmą, a nie małym jedno, dwu osobowym biurem.
Siła KNC to zdecydowanie dobra komunikacja pomiędzy wszystkimi biurami sieci KNC. Znowu wrócę do owocnej współpracy z oddziałem głównym w Tarnowie oraz oddziałom w Nowym Sączu i Rzeszowie. Bardzo podoba mi się współpraca z innymi biurami franczyzowymi w Warszawie, Mrągowie oraz Lublinie. Niedawno powstał nowy oddział w Białymstoku, który jest naszym „sąsiadem”, więc również liczę na udaną współpracę z tym oddziałem.
Teraz klient, który mieszka w Łomży nie musi posiadając nieruchomość w Warszawie jechać do tego miasta, w celu podpisania umowy pośrednictwa z tamtejszym odziałem. Może to zrobić u nas, a biuro w Warszawie będzie poszukiwało dla niego klienta kupującego. Taka sieć biur to naprawdę bardzo dobry pomysł, który sprawdza się w 100 %. Korzystając przy tym pytaniu gorąco polecam dołączenie do sieci KNC, ponieważ posiadając większą liczbę oddziałów, będzie można liczyć na większą liczbę transakcji, a co za tym idzie?! Większe pieniądze!

- Jest Pan licencjonowanym Pośrednikiem Nieruchomości -  to dobre zajęcie? Daje satysfakcję i pieniądze?

- Handel nieruchomościami to bardzo przyjemne zajęcie . Od dawna pracuję w branży nieruchomości. Zaraz po skończeniu szkoły pracowałem w dużej firmie developerskiej, gdzie poznałem podstawy budownictwa oraz inne potrzebne rzeczy do funkcjonowania na rynku nieruchomości. Później podjąłem pracę w firmie związanej z handlem nieruchomościami. W międzyczasie ukończyłem studia ze specjalizacją Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami i dzięki praktykom w firmie KNC otrzymałem licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Miałem najlepszego nauczyciela – pana Rafała Stec, który pomógł mi bardzo w otrzymaniu tego bardzo prestiżowego tytułu.
Widząc rangę tego zawodu na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych wiem, że w przyszłości i w Polsce Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami będzie bardzo szanowanym zawodem.
Zawód ten jest wspaniałym zajęciem. Kontakt z klientem to coś, bez czego nie mógłbym funkcjonować. Zdecydowanie wolę pracę z klientem, niż siedzenie prze komputerem, tak jak to wygląda w innych zawodach. Praca z ludźmi pozwala nam się rozwijać i codziennie uczy nas czegoś nowego! Wszystkim gorąco rekomenduję tę profesję, ponieważ pozwala osiągnąć sukces.

- Jak według Pana rozwinie się sieć franczyzowa KNC w  bieżącym roku? Czy wprowadzenie opłaty licencyjnej nie wpłynie na rozwój sieci?

- Widząc duży rozwój sieci franczyzowej KNC w roku 2011 jestem optymistycznie nastawiony na otwieranie się kolejnych biur. Fakt, z rokiem 2012 wprowadzono opłatę licencyjną, ale to z myślą o wszystkich oddziałach sieci KNC. Pieniądze z opłaty licencyjnej zostaną ulokowane w marketing i reklamę każdego biura KNC, co umocni markę! Gorąco polecam dołączenie do sieci KNC, ponieważ oferta franczyzowa naszej firmy jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Dzięki temu mamy dostęp do największej bazy ofert na sprzedaż nieruchomości w Polsce oraz do bazy klientów poszukujących.

Autor: BSM. - KNC Global Real Estate w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.