Artykuły

Rzetelna, zaangażowana, serdeczna czyli pośrednik doskonały z KNC w Piotrkowie Trybunalskim

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-12-27
  • Liczba odsłon: 16457

Rzetelna, zaangażowana, serdeczna czyli pośrednik doskonały z KNC w Piotrkowie Trybunalskim

Szkolenie w oddziale KNC w Białymstoku Biuro KNC w Piotrkowie Trybunalskim działa już 1.5 roku a na jego sukces solidnie zapracowała jego właścicielka Monika Sala. Wieloletnie doświadczenia i uprawnia zawodowe to jak mówi - połowa sukcesu. Przede wszystkim jednak , jak mówi – trzeba lubić ludzi . bo wtedy chętnie wracają i przysyłają do biura swoich znajomych.

- Zdecydowała się Pani na działanie w systemie franczyzowym. Jakie korzyści za tym przemawiały?

- W momencie, kiedy podpisywałam umowę franczyzową z KNC, nie posiadałam jeszcze licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami. 18-letnie doświadczenie pracy w kancelarii notarialnej pozwalało mi przypuszczać, że przygotowanie dokumentów od strony prawnej nie będzie stwarzało mi większych problemów, natomiast nie posiadałam dostatecznej wiedzy jak działa biuro obrotu nieruchomościami, jak powinna prawidłowo wyglądać umowa o pośrednictwo czy w jaki sposób najskuteczniej pozyskiwać klientów. Te informacje przede wszystkich uzyskałam wchodząc we współpracę z doświadczonym biurem. Mogłam też liczyć na pomoc prawną czy też informatyka.

Co było największą trudnością w organizowaniu biura?

- Najtrudniej było znaleźć lokal, który byłby w centrum miasta a jednocześnie koszty jego utrzymania nie byłyby ogromne. Dlatego w ciągu 1,5 roku działalności biura mam drugą siedzibę. Problemem też jest pozyskanie agentów.

- Czy dotychczasowa działalność przyniosła efekty? Udało się Pani zaistnieć na terenie Piotrkowa Trybunalskiego?

- Wydaje mi się że podczas 1,5 rocznego okresu działania biura, dałam się poznać wielu klientom, jako osoba niezwykle rzetelna, zaangażowana i serdeczna, bowiem do każdego klienta staram się podchodzić indywidualnie. Wielu klientów wraca do biura z nowymi propozycjami, bądź przysyła swoich znajomych, polecając je, jako godne zaufania. I to jest dla mnie najważniejsze.

- Jako Licencjonowany Pośrednik Nieruchomości nadzoruje Pani pracę agentów, którzy z Panią współpracują. Jak wygląda współpraca z nimi i czy piotrkowski rynek pracy ma wielu chętnych chcących pracować w branży nieruchomości?

- Niestety, mimo iż centrala cyklicznie prowadzi nabór na agentów do KNC, wielokrotnie z rozmów z kandydatami na agentów wynika, że oczekują oni stabilnej, w określonych godzinach i bardzo dobrze płatnej pracy. Nie posiadają oni jednak najczęściej żadnego doświadczenia ani przygotowania w tym zakresie. Natomiast w chwili obecnej mam kilku świetnych agentów, z którymi pracuje mi się bardzo dobrze, którzy chętnie się uczą i rozumieją jak działa ten rynek. Mogę też im ufać, wierząc że każdy klient, który się z nimi zetknie nie zostanie potraktowany przez nich przedmiotowo.

- Czym zajmuje się Pani oprócz pośrednictwa w handlu nieruchomościami?

- Oprócz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jestem też Mediatorem. Prowadzę mediacje w sprawach karnych, przygotowuję ugody dla sądu, policji czy innych instytucji.

- Jak może Pani podsumować mijający rok 2011?

- Uważam rok 2011 za udany, wykonuję pracę którą bardzo lubię, pracę która daje mi wiele satysfakcji. Bardzo lubię pracę w terenie, kontakt z ludźmi. Mam w chwili obecnej bardzo fajne biuro, do którego chętnie zaglądają nie tylko klienci, ale również znajomi czy przyjaciele.

- A co z dochodowością firmy? Osiągane transakcje wystarczają na utrzymanie biura?

- Przychody pozwalają mi na utrzymanie biura, na pewno zawsze można chcieć więcej, ale wydaje mi się, że na wszystko trzeba poczekać cierpliwie i mam nadzieję, że każdy następny rok będzie lepszy, czego oczywiście sobie i innym franczyzobiorcom KNC życzę.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.