Artykuły

KNC Gorlice - pierwsza świeczka na urodzinowym torcie

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-12-20
  • Liczba odsłon: 17583

KNC Gorlice - pierwsza świeczka na urodzinowym torcie

Szkolenie w oddziale KNC w Białymstoku Właściciel KNC Gorlice, Ireneusz Niemczycki na urodzinowym torcie zdmuchnął pierwszą świeczkę. Rozpoczynając współpracę z siecią KNC był jak mówi pełen obaw , bo też branża nieruchomości była dla niego czymś nowym. Teraz po pierwszym roku działalności wie, że działanie w sieci daje poczucie bezpieczeństwa dlatego już bez strachu z optymizmem patrzy w przyszłość.

- Jak długo działa Pan w sieci KNC i dlaczego przygodę z branżą nieruchomości zaczął pracując w systemie franczyzowym a nie sam?

W sieci KNC działam od roku tj. od 1 grudnia 2010 roku. Dlaczego w systemie franczyzowym? - gdyż decyzja o otworzeniu własnego biura zapadła dosłownie z dnia na dzień. Wcześniej nigdy nie zetknąłem się z podobną działalnością, dlatego pomyślałem, że dobrze będzie otworzyć biuro z, lub pod logiem działającej prężnie na rynku lokalnym sieciowym biurze. Ponadto za – przemawiało również to, że otwierając biuro miałem kilkaset ofert gotowych do sprzedaży pozyskanych przez sąsiednie nasze biura.

- Czy ma Pan wystarczające wsparcie sieci KNC?

- Mam wystarczające wsparcie i jak już mówiłem dostęp do kilkutysięcznej bazy ofertowej, której samodzielne wypracowanie zajęłoby mi kilka lat.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Gorlicach?

- Nie mam porównania z innymi rynkami, ale myślę, że taki jak wszędzie. Rok funkcjonowania biura wystarczył abyśmy zdobyli zaufanie klientów - również tych „ dużych instytucjonalnych „ - teraz właśnie dostaliśmy od właściciela dużej fabryki wykaz nieruchomości do sprzedaży - łącznie 16 pozycji - biurowce, portiernie, hale, itp.

- Mówi się, że czas jesienno - zimowy jest zastojem w branży. Czy może Pan to potwierdzić?

- Nie potwierdzam. Nie obserwuję jakiegoś spadku sprzedaży. Dzięki ogromnej bazie sieci oraz bazie wypracowanej samodzielnie udaje mi się utrzymać sprzedaż - oby inne miesiące roku były takie jak te jesienno-zimowe to byłbym bardzo zadowolony.

- Co z dochodowością biura? Biuro już zarabia na siebie i przynosi spodziewany dochód?

- Jest koniec roku - czas rozliczeń i podsumowań. Wiem już, że ten pierwszy rok działania w sieci zakończę dochodem i to mnie ogromnie cieszy.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.