Artykuły

KNC Brzesko – rodzinną firmą...

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-12-20
  • Liczba odsłon: 20966

KNC Brzesko - rodzinną firmą...

Szkolenie w oddziale KNC w BiałymstokuJerzy Klimek – Franczyzobiorcy sieci KNC w Brzesku działa na rynku nieruchomości już 6 lat. Branża ta stała się dla niego sposobem na życie – którą zaraził syna - dziś już licencjonowanego pośrednika nieruchomości. Brzeskie biuro sieci KNC z roku na rok rozwija się i zwiększa swoje obroty, przez co obecnie stanowi trzon brzeskiego rynku nieruchomości.

- Jesteś  najdłużej  działającym franczyzobiorcą sieci KNC. Ile to już lat  działania w sieci?

- Do sieci KNC przystąpiłem w 2006 r. czyli współpracujemy już 6 lat.

- Jak układa się współpraca?

- Do tej pory współpraca układa się bez zarzutów; zawsze można liczyć na pomoc ze strony pracowników KNC w wielu kwestiach związanych z ewentualnymi problemami pojawiającymi się w trakcie prowadzenia biura nieruchomości. Poza tym przynależność do sieci gwarantuje mnogość różnych ofert nieruchomości nie tylko ze swojego terenu ale także z innych mniej lub bardziej odległych okolic; zwiększa to w znacznym stopniu konkurencyjność takiego biura znajdującego się w sieci, ponieważ ten fakt przyciąga większą liczbę klientów, którzy poszukują ofert nie tylko lokalnych ale także z bardziej odległych rejonów Polski i również za granicą kraju.

- Branżą nieruchomości "zaraziłeś" swojego syna, który jest już  licencjonowanym pośrednikiem i także  pracuje w branży. To była jego samodzielna decyzja? Nie musiałeś go do tego namawiać?

- Priorytetem w przyszłej pracy syna Jakuba był zawsze bezpośredni kontakt z ludźmi i coraz to nowe wyzwania, które wymagają kreatywności, a to w pracy Pośrednika jest na porządku dziennym. Dlatego też Jakub sam postanowił zostać licencjonowanym Pośrednikiem w Obrocie Nieruchomościami i w związku z tym stosowne podyplomowe studia ukończył na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

- Czy rozpoczynając działalność w sieci KNC  myślałeś, że sieć tak mocno się rozbuduje w tak krótkim czasie?

- Myślałem, że powstanie tylko kilka oddziałów, więc z zainteresowaniem obserwuję systematyczny wzrost liczby biur nieruchomości skupionych pod logo KNC.

- Z pośrednictwa nieruchomości  można żyć? Jak wygląda dochodowość biura?

- To zależy od specyfiki miejsca w którym działa dane biuro; są z pewnością miasta gdzie ten interes idzie dobrze i bez większych problemów, ale są też takie miejsca, gdzie nie wiadomo dlaczego, czasami trzeba do prowadzenia takiego interesu dokładać. Takim specyficznym miastem jest to, w którym ja działam. Wartość moich dochodów na przestrzeni dłuższego okresu czasu przypomina sinusoidę i dlatego trzeba mieć dużo dyscypliny biznesowej aby równomiernie rozkładać wydatki w taki sposób, aby pieniędzy wystarczyło na okres, kiedy bilans przychodów i rozchodów biura przybiera wartości ujemne. Jest to zatem interes, który wymaga dużej odporności psychicznej, żeby móc przetrwać okresy gorszej koniunktury. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej okazuje się, że prowadzenie takiego biura jest opłacalne.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.