Artykuły

Rozważania rekrutera branży nieruchomości. Dobry agent pilnie poszukiwany!

  • Autor: Ewelina Kędzior
  • Data: 2011-12-16
  • Liczba odsłon: 19398

Rozważania rekrutera branży nieruchomości. Dobry agent pilnie poszukiwany!

Szkolenie w oddziale KNC w BiałymstokuOd dłuższego już czasu zajmuje się naborem agentów nieruchomości do ponad 50 biur sieci KNC Global Real Estate. Nie znając na początku dobrze rynku nieruchomości myślałam, że najlepiej w zawodzie agenta nieruchomości, brokera czy asystenta pośrednika sprawdzą się przedstawiciele handlowi, kupcy, agenci ubezpieczeniowy – czyli osoby mające doświadczenie w kontaktach z klientami Teraz myślę, że muszę pożegnać się z tym poglądem, bo wszystko według mnie leży w naturze człowieka.

Każdy chciałby wdrażać do branży ludzi, którzy od początku już wszystko wiedzą i którym nie trzeba po kolei wszystkiego tłumaczyć a to jakie dokumenty zbierać, jak naliczyć prowizję, o co zapytać, do kogo zadzwonić, itp. Nie jest to jednak takie proste. Doświadczenie można nabyć jedynie poprzez intensywną i systematyczną pracę w nieruchomościach, trening samego siebie - przyda się też zmysł obserwacji. Doświadczając nowych wyzwań, które stawiają przed nami wymagający klienci i nie mniej skomplikowane stany prawne nieruchomości - najwięcej się uczymy.

Każdy, kto przychodzi do pracy w biurze nieruchomości musi zdawać sobie sprawę z potrzeby czasu. Z jednej strony, pracodawca przyucza kandydata do pewnych standardów funkcjonowania w tym zawodzie, zaś z drugiej osoba przychodząca do pracy musi je wdrożyć, wykazując się operatywnością i rzutnością w działaniu. Dla niego czas biegnie zdecydowanie szybciej.

Pośrednik to mediator, psycholog, społecznik, "gospodarz" powierzonej mu nieruchomości, ale przede wszystkim człowiek, który ma do spełnienia względem swojego klienta misję – pośredniczyć w obrocie nieruchomością, skojarzyć strony transakcji, dbać o interesy osób, które reprezentuje.

Ta praca zdecydowanie nie jest dla osób, które nie lubią kontaktu z ludźmi, zamkniętych i biernych. Profesja wymaga otwartości, rozumnego dostrzegania potrzeb klienta, kreatywności, sumienności, operatywności, szczypty optymizmu i samozaparcia. To nie jest praca dla ludzi bojących się wyzwań.

Nie ważne jest, czy jest się wyrafinowanym sprzedawcą czy nielubiącym swojej specjalności cukiernikiem, czy może szukającym swojego miejsca na ziemi muzykiem. Ta praca pochłonie każdego, kto będzie wykonywał ją z wyczuciem, sumiennie, a później z pasją. Wtedy wyjście z domu do pracy nie będzie już tylko obowiązkiem, a spełnianiem marzeń innych, a przy okazji i swoich własnych.

Autor: Ewelina Kędzior - KNC Nieruchomości w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.