Artykuły

Dolnośląskie przychylne sieci KNC

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-12-15
  • Liczba odsłon: 17662

Dolnośląskie przychylne sieci KNC

KNC oddział w ZgorzelcuDziałające od kilku miesięcy biuro sieci KNC w Zgorzelcu powoli przebija się na lokalnym rynku nieruchomości. Często zapraszane uczestniczy w lokalnych wydarzeniach i chętnie współpracuje z biurami nieruchomości działającymi w Zgorzelcu Choć jak mówi właścicielka biura, Beata Socha, o dużych zyskach mówić jeszcze nie można, to właśnie w branży nieruchomości widzi swoją przyszłość i nie może już się doczekać kiedy sama zdobędzie uprawnienia - licencjonowanego pośrednika nieruchomości.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Zgorzelcu ? I co powinniśmy wiedzieć o tym mieście?

- Zgorzelecki rynek nieruchomości rozwija się i z pewnością nie osiągnął jeszcze takiego stopnia rozwoju jak rynki dużych miast naszego państwa oraz państw np. zachodnioeuropejskich. Przemiany, jakie nastąpiły na przełomie ostatnich lat dopiero zapoczątkowały pewne pozytywne tendencje. W ostatnich latach osób emigrujących ze Zgorzelca jest więcej, niż przyjeżdżających tu na stałe. Jednocześnie w czasie ostatnich dwóch lat przybyło bezrobotnych. To m.in. efekt recesji i zwolnień w kilkunastu okolicznych zakładach pracy. Aktualnie w Zgorzelcu jest 1686 bezrobotnych (stopa bezrobocia wynosi 13,2%). Największą grupę zawodową w mieście stanowią handlowcy (głównie w sektorze prywatnym). W dalszej kolejności są pracownicy administracji, pracownicy pionu technicznego, transportu, budownictwa i oświaty. W Zgorzelcu mieszka wiele tysięcy pracowników PGE elektrowni i kopalni Turów (kombinat położony jest w powiecie zgorzeleckim, ok. 28 km od miasta). Miasto Zgorzelec jest członkiem, a jednocześnie współzałożycielem Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej (ZGZZ), w skład, którego wchodzą gminy należące do powiatu zgorzeleckiego i lubańskiego (Zgorzelec, Pieńsk, Węgliniec, Sulików, Zawidów, Bogatynia, Siekierczyn, Platerówka). Zgorzelec jest też współzałożycielem i czynnym uczestnikiem prac prowadzonych w ramach Euroregionu „Nysa”, założonego w 1991 roku przez samorządy sąsiadujące ze sobą w trójkącie trzech państw: Polski, Czech i Niemiec. W skład Euroregionu ze strony polskiej wchodzą: Zgorzelec, Bolesławiec, Jelenia Góra, Lubań, Kamienna Góra, Lwówek, Żary, Złotoryja.Wieloletnie kontakty miasta z niemieckim sąsiadem – Gorlitz, zaowocowały proklamowaniem 5 maja 1998 roku jednego, wspólnego Miasta Europejskiego Zgorzelec - Gorlitz. W swych założeniach ma ono korzystać ze wspólnych doświadczeń polsko-niemieckich, rozwiązując problemy oświaty, kultury, sportu i gospodarki, stwarzając przy tym coraz lepsze warunki życia dla mieszkańców (przy zachowaniu przez oba miasta narodowej i państwowej racji stanu).W samym mieście Zgorzelcu biur nieruchomości wraz z moim oddziałem jest 8, jest to duża konkurencja. Ceny nieruchomości w ostatnim czasie spadły kształtują się pomiędzy 2-3 tys zł.

Jak długo działa Pani w sieci KNC? Dlaczego  zainteresowała się Pani właśnie branżą nieruchomości i zdecydowała na KNC?/p>

- W sieci działam 8 miesięcy, zainteresowałam się współpracą z siecią z wielu powodów. Przede wszystkim mam możliwość reklamowania swoich ofert na terenie całej Polski za pośrednictwem sieci, mogę korzystać z gotowych szablonów umów pośrednictwa oraz całej dokumentacji techniczno-biurowej, mogę korzystać z LOGA FIRMY i mam możliwość współpracy z innymi biurami w sieci. Zainteresowałam się branżą nieruchomości, ponieważ od dawna interesowałam się tym rynkiem i jestem w trakcie robienia własnej licencji pośrednika.

Czy pojawiły się w Pani biurze pierwsze transakcję? I czy są one wystarczające  do utrzymania  bieżącego biura?

- Tak miałam pierwsze transakcje wynajmu jak i sprzedaży nieruchomości ale niestety nie można jeszcze mówić o tym iż są wystarczające na utrzymanie biura. Jednakże mogłam liczyć na wsparcie sieci, chociażby poprzez obniżenie mi opłaty franczyzowej co jest dla mnie jest bardzo dużą pomocą.

Jak wygląda współpraca  z  siecią KNC? Czy sieć jest dla Pani wystarczającym wsparciem?

Jeśli chodzi o współpracę to jestem zadowolona to szybka i skuteczna wymiana informacji.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.