Artykuły

Patrzymy z wiarą w przyszłość i staramy się być krok przed konkurencją

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-12-05
  • Liczba odsłon: 17340

Patrzymy z wiarą w przyszłość i staramy się być krok przed konkurencją

KNC oddział w SosnowcuTak na pytanie dotyczące sytuacji na rynku nieruchomości odpowiedział pracujący w KNC w Sosnowcu, Andrzej Krzywkowski. Założone w maju 2011 roku przez licencjonowanego pośrednika nieruchomości Magdalenę Masłowską biuro, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na śląsko-zagłębiowskim rynku, mimo ogromnej konkurencji w samym Sosnowcu jak i miastach ościennych.

- Siedziba naszego biura mieści się w ścisłym centrum Sosnowca przy ulicy Małachowskiego 9, czyli nieformalnej stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Od początku naszym założeniem było aktywne działanie nie tylko na terenie Sosnowca, ale na terenie całego Zagłębia. Dlatego rozpoczęliśmy naszą działalność od zbierania ofert nie tylko z Sosnowca ale również z miast ościennych takich jak Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź. Jesteśmy aktywni na terenach bardziej oddalonych od naszej siedziby takich jak Poręba, Siewierz, Zawiercie czy Sławków. Są to obrzeża aglomeracji, co za tym idzie można tam znaleźć tańsze nieruchomości. Od dłuższego czasu obserwuję zainteresowanie mieszkańców miast (Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Katowic) tamtymi terenami, - mówi Andrzej Krzywkowski.

Pracujący na terenie Sosnowca i okolic pośrednicy nieruchomości , mówią o okresowym spowolnieniu rynku , co potwierdza Andrzej Krzywkowski z KNC Sosnowiec.

- Możemy zaobserwować spadające stale ceny. Ludzie często rezygnują ze sprzedaży nie mogąc uzyskać odpowiedniej ceny. Chociaż moje zdanie jest takie iż większość nieruchomości jest przeszacowanych i właśnie na polu ceny często pojawiają się bardzo duże różnice co do oczekiwań stron transakcji.

Zdarza się, że pośrednicy narzekają na swoją sytuację, jednak słowa kryzys jeszcze nikt nie używa. Zbliża się zima więc okres zawsze spokojniejszy, broni jednak nie zamierzamy składać.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.