Artykuły

Pierwsze biuro KNC na Pomorzu

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-07-18
  • Liczba odsłon: 16083

Pierwsze biuro KNC na Pomorzu

Rozwijająca się sieć franczyzowa KNC w lipcu powiększyła się o nowy oddział franczyzowy który powstaje w Gdyni. To pierwsze biuro sieci powstające na Pomorzu, nie ostatnie jednak bo jak mówi właściciel KNC Rafał Stec, trwają rozmowy dotyczące uruchomienia nowych jednostek franczyzowych w Gdańsku, Szczecinie i Koszalinie. Rafał Stec już na początku tego roku zdecydował o przyspieszeniu rozwoju sieci franczyzowej w Polsce, a strategia rozwoju zakłada stworzenie sieci co najmniej 50 oddziałów do końca 2011 roku.

W Gdyni powstaje nowy oddział  franczyzowy KNC.

Właścicielowi KNC szczególnie zależy na umocnieniu marki w zachodniej części Polski a nowo powstający oddział w Gdyni ma być jak twierdzi, zaczątkiem świetnie funkcjonujących biur nieruchomości w tym regionie Polski. Rynek nieruchomości ma się dobrze, choć mówi się o "chwilowym zastoju w branży nieruchomości" i spadku zawieranych transakcji. Pośrednicy sieci KNC - również potwierdzają taki stan rzeczy podkreślając jednak, że w porównaniu z hossą na rynku nieruchomości (w latach 2006 – 2007) spadek ten jest niewielki (ok. 13 %).

Wielotysięczna baza ofertowa sieci – przyciąga klientów, co owocuje zawieranymi transakcjami.

Franczyzobiorcy sieci KNC podkreślają, że rozpoczęcie działalności z zakresu pośrednictwa nieruchomości wymaga niewielkiego wkładu finansowego (ok. 20 000 zł) co jest najistotniejszym elementem powodującym, że wybierają ten właśnie zakres działania.

Jak dowodzą nasze obserwację – mówi Rafał Stec - wkład w uruchomienie biura wraca się już po 3-4 miesiącach funkcjonowania – pod warunkiem, że Franczyzobiorcy ściśle współpracują z Franczyzodawcą i działają według jego wskazówek.

Autor: BSM. - dyrektor KNC Nieruchomości w Tarnowie.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym źródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.