Artykuły

Domy z modrzewia syberyjskiego - zdrowe, tanie i ekologiczne

  • Autor: "Mieszkaj w Polsce" - BSM
  • Data: 2010-06-30
  • Liczba odsłon: 17879

Domy z modrzewia syberyjskiego - zdrowe, tanie i ekologiczne

W głębokiej syberyjskiej tajdze, w surowych warunkach klimatycznych, gdzie temperatura dochodzi do -50 stopni C wyrasta materiał, z którego powstają ciepłe i przytulne domy. Drewno wycinane jest w okresie zimowym w okolicach Omska i Irkucka, po wycince bale są cyklinowane, następnie leżakują przez trzymiesięczny okres zimowy na 50 stopniowym mrozie, przez co osiągają należytą wilgotność i stanowią doskonale przygotowany materiał do budowy domów z bali.

Każdy bal ma średnicę od 22 do 40 cm, a domy z nich wybudowane wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi i leczniczymi. Dodatkowo posiadają bardzo dużą wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki swoim naturalnym olejom, które kumulowane są w komórkach drewna materiał ten jest naturalnie chroniony przed insektami i grzybami.

Jeśli myślimy, zatem o budowie wymarzonego domu, to może warto zastanowić się nad domem drewnianym - o niepowtarzalnym klimacie, w 100% ekologicznym dla otoczenia i nas samych ? takim właśnie wykonanym z modrzewia syberyjskiego. Dodatkowo szybkim w realizacji - wybór projektu, postawienie domu i odbiór kluczy - to tylko 3 miesiące!

I tanim - za 1m2 domu z bali zapłacimy średnio 30% mniej niż za dom murowany.

Taki dom właśnie znajdziesz u nas! Proponujemy jako nieliczni w Polsce Południowej domy z bali zaprojektowane ściśle według indywidualnych potrzeb lub budowane według projektów typowych, które są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną żyć w zgodzie z naturą.

Budowane domy, przy zastosowaniu bali od 26 cm średnicy, nie wymagają ocieplenia, a zimą wystarczy jedynie niewielkie ich dogrzanie, np. poprzez kominek. Domy budowane są na gruncie inwestora, realizator inwestycji ściśle współpracuje z architektami i geodetami, zapewniając tym samym kompletne doradztwo w fazie przygotowania projektu, budowy i nadzoru nad nią. Standardowo domy oddawane są w stanie surowym otwartym, jednak w razie potrzeby istnieje możliwość oddania budynku "pod klucz".

Wybranie z naszej bardzo bogatej oferty odpowiedniej działki, nie będzie wcale trudne i może być zarazem początkiem urzeczywistniania marzeń.

Wiele naszych działek zlokalizowanych jest w malowniczo położonych zakątkach Beskidu Sądeckiego, Bieszczad, Pogórza Ciężkowickiego i innych regionów kraju, czyli w rejonach z którymi tego typu domy będą się doskonale komponować.

Autor: BSM. - dyrektor KNC Nieruchomości w Tarnowie
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym źródłem informacji: dane pochodzą z serwisu www .wsn .pl.