Artykuły

Czy zniknie Rodzina na Swoim

  • Autor: "Mieszkaj w Polsce" - BSM
  • Data: 2010-03-31
  • Liczba odsłon: 16434

Czy zniknie "Rodzina na Swoim"?

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami w rządowym programie "Rodzina na swoim". Na razie nie możemy mówić o całkowitym zlikwidowaniu dopłat do odsetek kredytów hipotecznych zaciągniętych na zakup mieszkania czy zakup bądź budowę domu, lecz zmianą ulec mają warunki programu.

Najistotniejszą proponowaną zmianą jest okresowe wyłączenie z programu mieszkań z tzw. rynku wtórnego. Uderzy to zapewne w wiele osób, ponieważ większa część z nich starała się właśnie o dopłaty przy nabywaniu mieszkania z rynku wtórnego. Jak można przyjąć poprawie dzięki temu ulegnie sytuacja deweloperów, gdyż zapewne zwiększy się sprzedaż nowych mieszkań.

Rząd chce rozszerzyć listę osób mogących starać się o dopłaty o osoby samotne, które do tej pory były z niego wykluczone. Proponuje się aby osoby takie objęte były programem przy zakupie mieszkania do 50 m2, ale dopłata obejmowałaby maksymalnie 30 m2.

Ministerstwo Infrastruktury chce docelowo program „Rodzina na swoim” ograniczyć tak aby w przyszłości coraz mniejsza liczba osób mogła z niego skorzystać, co zapewne nie jest dobrą informacją bo dopłaty miały znaczący wpływ na polepszenie trudnej sytuacji mieszkaniowej młodych rodzin. Ostatnio kredyt „Rodzina na swoim” był znakomitym rozwiązaniem dla kredytobiorców, zwłaszcza w czasie znacznych ograniczeń jakie wprowadziły banki w sektorze kredytów hipotecznych. Kredyt ten w roku 2009 bił rekordy popularności dlatego też jest raczej pewne że w tym roku również cieszył się będzie dużym zainteresowaniem.

Autor: BSM. - dyrektor KNC Nieruchomości Tarnów.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym źródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www .wsn .pl.